Karaman Güzel Sanatlar Lisesinde gerçekleştirilen 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Değerlendirme Toplantısı’na Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, il milli eğitim müdürlüğü yöneticileri ve okul müdürleri katıldı.

Toplantı 2020-2021 eğitim öğretim yılında yapılan faaliyet ve etkinliklere yönelik hazırlanan video görüntüsüyle başladı.

Daha sonra toplantının açış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan salgın sebebiyle uzun süredir toplantıların yüz yüze gerçekleştirilememesinden dolayı okul yöneticileriyle bir araya gelmeyi özlediklerini ifade ederek toplantının hayırlara vesile olması dilekleriyle konuşmasına başladı. Salgın döneminde en yoğun çalışan sağlık çalışanlarının ardından gerek okulda gerekse uzaktan yapılan çalışmalarla eğitim camiasının çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten İl Müdürü Mehmet Çalışkan, bu sürecin en iyi şekilde atlatılması için her türlü fedakârlıklarla görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarına ve eğitim camiasına teşekkür etti.

En kısa zamanda tüm eğitim çalışanlarının aşılarını yaptırarak bu sürecin daha kolay atlatılabileceğini belirterek salgınla mücadele için hassasiyetle tedbirlere dikkat edilmesi gerektiğine değinen Çalışkan, normalleşme sürecine giden yolda gerek eğitim öğretim çalışmaları gerekse toplum ihtiyaçları doğrultusunda eğitim liderlerinin ve öğretmenlerin üzerine düşen sorumluluğu her daim yerine getirmeye devam edeceklerini söyledi.  

Ardından bir selamlama konuşmasında bulunan Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik, Vali Sayın Mehmet Alpaslan Işık’ın selamını getirdiğini söyleyerek sözlerine başladı. Salgının ardından birçok alanda yaşanan zorlukların eğitime de yansımalarının olduğunu söyleyerek bütün dünyanın zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Oğuz Şenlik, yaşanan zorlukların son bularak güzelliklerin daha da artırılması ve başarıların devamı için eğitim alanında yapılan çalışmaların son derece önemli olduğunu vurguladı. Selamlama konuşması sonrasında okul yöneticilerinin görüş, istek ve önerilerini dinleyen Vali Yardımcısı Şenlik, taleplerin en kısa sürede yerine getirileceğini söyleyerek konuşmasını tamamladı.

Ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Şube Müdürleri Mehmet Balkaya, Necmeddin Acat, Tugay Koçak, Yunus Toksöz ve Mehmet Baysal sorumlu oldukları bölümlerle ilgili yürütülen iş ve işlemler hakkında değerlendirmelerde bulunarak yaz döneminde yapılması planlanan telafi eğitimi başta olmak üzere diğer çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

Toplantı soru cevap bölümünün ardından son buldu.