İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ve İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Kılınç, Gevher Hatun Anaokulunun minik öğrencilerine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirirken yapılan çalışmaları yerinde inceleme fırsatı buldular.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’a eğitim atölyesinde yapılan faaliyetlere ilişkin bilgiler veren Gevher Hatun Anaokulu Müdürü Merve Uzun matatalab ile robotik kodlama kursunun ikinci dönem itibariyle başladığını ifade ederek kursun tüm yaş grubundaki öğrencileri kapsadığını belirtti.

Merve Uzun, “Öğrencilerimizin kodlamayı öğrenerek geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemeleri bizim için önemli. Matatalab kodlama aracıyla kodlama yapmalarını öğretiyoruz. Kursumuzun amacı öğrencilerimize analitik düşünme becerileri kazandırmak, yaratıcı düşünmesine yardımcı olmak, problem çözme yeteneğini artırmak ve makinelerin çalışma mantığını kavramasına yardımcı olmaktır. Bu kursun çocuklarımızın kodlama mantığına dair bir alt yapı oluşturacağını düşünüyoruz. Kursun başlamasıyla birlikte öğrencilerimizden ve velilerden güzel dönütler almaya başladık.” ifadelerini kullandı.

Küçük yaşlarda başlayan robotik kodlama eğitiminin, öğrencilerin insan hayatını kolaylaştıran ürünlerin çalışma mantığına ilgi duyması açısından önemli olduğunun altını çizen İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, günümüzde teknoloji ile haşır neşir olduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. Her alanda olduğu gibi eğitimde de bu süreci idrak ediyoruz. Bu tür eğitimleri geleceğe dair teknolojik gelişim sürecini yakalayabilme adına atılmış adımlar olarak görüyorum. Robotik kodlama sayesinde öğrencilerimizin hayal dünyaları farklı bir perspektif kazanırken özgüven duygusunu küçük yaşlarda elde etmiş oluyorlar ve tabi bizce en büyük kazanç ise öğrenme merakını geliştirilmesidir. Minik öğrencilerimizin kurs süresince keyifli dakikalar yaşadığına da şahitlik ettik.  Bu kursun açılmasında emeği geçen Gevher Hatun Anaokulu idareci ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, miniklerimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.