AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr.Recep Şeker ve Av.Selman Oğuzhan Eser, Taşkale Köyü ve Kazancı Beldesinde yaşanan afetler ve sonrasında yapılan çalışmalar hakkında basın açıklaması yaptı.

Milletvekilleri Şeker ve Eser: Bu yıl yoğun yağışlar nedeniyle bölgemizde büyük ve küçük çaplı afetler oluşmuştur. Kazancı beldemizde oluşan sel nedeniyle dere yatakları, yollarımız ve bazı yapılarımız hasar görmüştür. Hasar sonrasında Kazancı Belediye Başkanımız Muhittin Tuncel'in yoğun çalışma ve gayretleriyle İl Afet Müdürlüğümüz yetkilileri tarafından ivedilikle hasar tespit çalışmaları yapılmış, hazırlanan raporlar bakanlığımız ilgili mercilerine iletilmiştir. Kazancı beldemizde oluşan hasarların giderilmesi için bugün itibarıyla 400 BİN TL İl Afet Müdürlüğümüz hesabına ödenmiştir.

Yine Taşkale köyümüzde yaşanan afet nedeniyle yol istinat duvarları yıkılmış, burada birçok yapı hasar görmüştür. Geçmişte Taşkale köyü bölgesinde 2020 yılı dahil son 3 yılda özel idaremiz yol ve ulaşım hizmetleri müdürlüğü tarafından
3.2 kilometre yol çalışması
su ve kanal hizmetleri müdürlüğü tarafından
1400 m boru yenileme ve 2 MİLYON 129 BİN TL içme suyu isale hattı yapımı(Taşkale ve Atatürk Mah.)
Yatırım inşaat müdürlüğü tarafından
50 BiN TL çevre düzenlemesi,
Manazan mağaraları için Şubat ayında 280 BiN TL yine Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından köy bina onarım ve Park alanları için 29 BİN TL yatırım harcama yapılmıştır. Siyasi ayrımcılık yapıldığına dair oluşturulmaya çalışılan algı nedeniyle bunları üzülerek belirtmek zorunda kaldık. Değilse sadece Taşkale değil memleketimizin her bir metresine ne kadar hizmet etsek azdır ve bize göre yetersizdir.

Bu yılda yaşanan afet nedeniyle Taşkalemizde hasar tespit çalışmaları ivedilikle yapılmış, geçici onarım yerine kalıcı ve kesin çözüme kavuşması açısından ayrıntılı, teknik incelemeler yapılıp, raporları hazırlanmış, onarım için 2 milyon 100.000 TL ye varan bütçeye ihtiyaç duyulduğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde bugün itibarıyla Taşkale köyümüz için 1 milyon 150.000 TL İl Afet Müdürlüğümüz hesabına aktarılmıştır.Kalan miktar ise İl Özel İdaresi bütçesinden karşılanarak Taşkale köyümüzün afet nedeniyle zarar gören yapıları yeniden inşa edecektir. Afet sonrası geçen zaman ve yapılan işlemler birlikte değerlendirildiğinde hiç bir bölgenin ihmal edilmediği ve ayrımcılığa tabi tutulmadığı ortadadır.

Kaldı ki bölgedeki geçmiş yatırımlarda da görüldüğü üzere siyasi görüşü nedeniyle ayrımcılık hiçbir zaman yapmamış, Ak Parti olarak her bölgede, her görüşten vatandaşa , her zaman hizmet etme gayreti içinde olunmuştur" denildi.