Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, Muhtarlar toplantısında muhtarların pandemi sürecinde yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı hepsine teşekkürlerini ileterek, tüm dünyada hızla artan vakaların "Karaman'a doğru yayılacağının endişesindeyiz" dedi. 

Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mehmet Alpaslan Işık, “Pandemi süreci hepimizi çok meşgul ediyor, ben öncelikle sizlere yapmış olduğunuz değerli katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun çok güzel çalışıyorsunuz, köylerinizde izolasyonda olması gereken kişileri kısa sürede ilgili birimlere bildirerek böylece hastalığın yayılmasını önlemede bizlere yardımcı oluyorsunuz” dedi. 
 
Konuşmasının devamında son zamanlarda salgının yayılma hızının arttığına değinen Vali Işık, dünya genelinde büyük bir artış var, biz bu artışın yavaş yavaş ülkemize ve ilimize doğru yayılacağı endişesindeyiz. Her ne kadar vakaların azaldığı gözükse de yapmış olduğumuz değerlendirmelerde salgının ilerde tekrar artışa geçebileceği endişesi taşıyoruz” dedi. 
 
Vali Mehmet Alpaslan Işık, toplantıda eğitimin önemine vurgu yaparak eğitimin hayatın olmazsa olmaz bir parçası olduğunu bu nedenle okullardaki eğitimin sağlıklı ve güvenli bir şekilde devam edebilmesi için bu mücadelenin hep birlikte yürütüleceğini ifade etti. 
 
Toplantıda sorun ve taleplerin dile getiren muhtarlara söz veren Vali Işık, katılımlarından dolayı muhtarlara teşekkür etti.
 
Muhtarlar toplantının ardından gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında; Koronavirüs salgını, okullarda salgına karşı alınan önlemler, merkez mahalle ve merkeze bağlı köy muhtarlıklarının mevzuattan kaynaklanan görev, yetki ve sorumlulukları, nüfus iş ve işlemleri ve PTT hizmetlerine ilişkin kurum amirlerince bilgilendirmede bulunuldu.