Olay, saat 20.30 sıralarında merkeze bağlı Dereköy sınırlarında bulunan Fisandun Barajında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, oğluyla birlikte baraj gölüne balık tutmaya gelen İbrahim Kırcal, duyduğu gürültünün ardından bulunduğu yere yaklaşık 200 metre mesafede bir aracın suya düştüğünü fark etti. Aracın düştüğü yere gelen İbrahim Kırcal, yardım etmek için bağırırken, araç sulara gömüldü.

112 Acil Çağrı Merkezini arayan Kırcal durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine, AFAD, itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Baraja gelen ekipler aracı bulabilmek için suya indirilen bot ile çalışmaya başladı. AFAD ekiplerinin sualtı kamerası ile yaptığı yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından hafif ticari aracın suya düştüğü yerin yaklaşık 6 metre ilerisinde ve derinlikte olduğu tespit edildi.

“Büyük bir gürültüyle düştü”
Aracın düştüğünü gören İbrahim Kırcal, oğluyla balık tutmaya geldiğini anlatarak, “Arabamızın yanındayken büyük bir gürültü oldu. Oğlum bana, ‘araba düştü herhalde baba’ dedi. Baktığımızda arabanın suda olduğunu gördük. Hemen yardıma koştum, arabanın başına geldim. Bağırdım,içeride kimse var mı diye, ses çıkmadı. Durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdim, ekipler geldi” dedi.

Olay yerine gelen Karaman Valisi Tuncay Akkoyun da çalışmaları takip etti.