Karaman'da dün gece meydana gelen Sinan Eser cinayetinin ardından gözaltına alınan Abdullah Buğra A. ve Abdullah Y. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler cezaevine teslim edidli. Cinayet zanlılarından Abdullah Buğra A. adliye girişinde gazetecilerin 'cinayeti neden işlediniz pişmanmısınız' sorusuna “Sebebleri dışarıda” diyerek cevap vermişti.

Olay dün gece iki gün önce hizmete açılan Şeyh Şamil Mahallesinde bulunan Şehir parkında meydana geldi. Parkta Sinan Eser(20) henüz bilinmeyen bir sebebten dolayı Abdullah Buğra A. (26) ve Abdullah Y.(38) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine Sinan Eser gögüs kısmına aldığı kurşunla ağır yaralandı. İhbar üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Sinan Eser kaldırıldığı Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doktorların müdahalesine rağmen hayatını kaybetti. Olayın ardından Abdullah Buğra A. ve Abdullah Y. gözaltına alındı. Abdullah Y. emniyetteki ilk mülakatta cinayeti kendisinin işlediğini söyledi. Polis yaptığı çapraz sorgu ve el swabının analizinin ardından tetiği çeken kişinin Abdullah Buğra A. olduğunu belirledi.

2'SİDE CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Emniyetteki sorguları tamamlanan her iki şüphelide bugün sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi. Burada savunmalarını yapan her iki şüphelide tutuklanarak Karaman M Tipi kapalı cezaevine gönderildi.