Karaman’da 6 yıl önce meydana gelen maden faciasının simge isimlerinden olan ve dün korona virüsten hayatını kaybeden Recep Gökçe, son yolculuğuna uğurlandı.
İlçeye bağlı Kazancı beldesi Gökçeler Mahallesi’nde Recep Gökçe için öğle namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. Kılınan namazın ardından Recep Gökçe, maden faciasında hayatını kaybeden oğlu Tezcan Gökçe’nin mezarının yanına dualarla defnedildi.    

“Ermenek’teki maden faciasında yırtık lastik ayakkabılarıyla gündem olmuştu” 
Karaman’ın Ermenek ilçesinde 18 madencinin hayatını kaybettiği maden faciasında oğlu Tezcan Gökçe’yi kaybeden Recep Gökçe, yırtık lastik ayakkabılarıyla katıldığı cenaze töreninde herkesi duygulandırarak gündem olmuştu. Recep Gökçe, 4 gün önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Yapılan kontrollerde korona virüs testi pozitif çıkan Gökçe, Konya'da tedavi gördüğü hastanede dün yaşamını yitirdi. 
Bunun üzerine eşi Ayşe Gökçe'nin de evinde karantinaya alındı. 

“Simge ismi birçok kişi ziyaret etti”
Yırtık lastik ayakkabılarıyla günlerce gündem olan Recep Gökçe’yi birçok siyasetçi ve bürokrat evinde ziyaret etmişti. Bunların başında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da vardı. Gündem olduktan sonra Recep Gökçe’ye Türkiye’nin her yerinden hayırsever insanlar tarafından onlarca ayakkabı göndermişti.