Karaman’da 20.06.2020 tarihinde köpek yüzünden potacı Onur K. ile Sezai Ç. arasında çıkan tartışma sonucu ısırılarak kulağı kopan postacı Onur K. ile ilgili Birlik Haber Sen Karaman İl Başkanı Mustafa Şentürkoğlu PTT önünde bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, vatandaşa hizmet etmenin, görevini dürüstçe ve layıkıyla yerine getirmenin karışığı bu mu olmalı ? diyen Şentürkoğlu, bu süreçte postacının yanında olacaklarını ve haklarını arayacaklarını söyedi. 

Şentürkoğlu açıklamasında,” PTT çalışanlarına yönelik yapılan şiddet kesinlikle kabul edilemez. Hafta içi şubede, hafta sonu merkez müdürlüğünde görev yapan arkadaşımız Onur Kızıl görevini canla başla kuralalra uygun yapmak isterken 20 Haziran Cumartesi günü maalesef darp edilmiştir. Bu içinde bulunduğumuz pandemi döneminde çoğu memurumuz dönüşümlü çalışırken, postacılarımız daha yoğun bir şekilde yaz kış demeden kapı kapı dolaşarak, hiç yüksünmeden gözlediğimiz haberleri ayağımıza kadar getiren cefalı bir mesleğin neferleridir. 

Vatandaşa hizmet etmenin, görevini dürüstçe ve layıkıyla yerine getirmenin karşılığu bu mu olmalı ?

Bu tutum böyle devam ettikçe bu olay ilk olmadığı gibi son da olmayacaktır. Ama biz Birlik Haber Sen olarak arkadaşımızın uğradığı insanlık dışı saldırıya sessiz kalmayıp, bu gidişata artık bir dur diyor, bu yaşanan olayın yasal takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz.

Bu süreçte platformda arkadaşımızın yanında olacağız ve hakkını arayacağız. Biz Birlik Sen Haber olarak, meslektaşlarım ve hizmet etmekten şeref duyduğumuz kıymetli vatandaşlarımız adına bu çirkin saldırıyı esefle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.