Edinilen bilgiye göre, Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın koordinesinde, Karaman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi (KOM) FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin engellenmesine yönelik çalışma başlatıldı. Bu kapsamda Ankara'da K.E, S.A, M.M., G.A. ve S.E. örgütün hücre evinde toplantı yaparken, A.K., Y.K., Z.Y., M.Z. ve E.A.'da Karaman'da gözaltına alındı.

Şahısların işyeri, ikamet ve araçlarında yapılan aramalarda, 109.345 TL, 6.590 ABD Doları, 910 Euro, 1 adet sahte nüfus cüzdanı, 96 adet FETÖ/PDY’ye ait kitap, 50 adet CD, 14 adet cep telefonu, 13 adet sim kart, 6 adet flash bellek, 4 adet ankesör kartı, 3 adet laptop, 2 adet hafıza kartı, 1 adet harddisk ele geçirildi. 
 
Bu şahıslar hakkında daha önceden işlem yapıldığı halde terör örgütünü ayakta tutmak, faaliyetlerini tekrar canlandırmak amacıyla örgütsel faaliyetlerine devam ettikleri, örgüt faaliyetleri kapsamında Ankara ve Konya illerinde bulunan sözde üst düzey örgüt mensupları ile iletişim halinde oldukları, bu şahıslardan talimat alarak ilimizdeki örgüt mensuplarına ilettikleri, yine bu şahıslardan almış oldukları örgüte ait paraları Karaman'da bulunan örgüt mensuplarına maddi destek vermek, örgüt mensuplarının moral ve motivasyonunu arttırmak maksadıyla dağıttıkları bilgileri elde edinildi. 

Şüphelilerden dün adliyeye sevk  edilen 4 kişi serbest bırakılırken, diğer 6 şahıs ise emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 
Karaman Emniyet Müdürlüğü, FETÖ/PDY ve tüm terör örgütleri ile mücadeleyi kararlılıkla devam edeceğini bildirdi.