Rektör Akgül, Karaman OSB'de istişare toplantısına katılarak, vaka sayıları ve normalleşme sürecinin başlamasından itibaren geleceğe dönük planlamalar ele alındı. 

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Karaman Organize Sanayi Bölgesi (c) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kemal Boynukalın ile istişare toplantısında bir araya geldi.  

Karaman OSB Müdürlüğünde gerçekleştirilen istişare toplantısında KMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercan Oktay ve Prof. Dr. Birol Üner’in yanı sıra Karaman OSB Yönetim Kurulu üyeleri de yer aldı.

Karaman ve ülke gündemine dair gelişmelerin değerlendirildiği toplantıda Kovid-19 salgınının sanayi sektörüne etkileri, Karaman’daki vaka sayıları ve normalleşme sürecinin başlamasından itibaren geleceğe dönük planlamalar ele alındı. 

Toplantıda ayrıca üniversite-sanayi işbirliği çerçevesinde bugüne dek atılan adımların değerlendirmesi yapılarak bundan sonraki süreçte üzerinde durulması gereken konular görüşüldü.

 Rektör Akgül toplantıda üniversitenin bilimsel altyapısı ve akademik varlığı ile Karaman sanayisinin destekçisi olacağını vurgularken, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Boynukalın ise üniversite-sanayi işbirliğine verdiği destekten dolayı Rektör Akgül’e teşekkür etti.

 Toplantı, iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.