Programa İl Başkanı Mahmut Ünüvar, Merkez İlçe Başkanı M. Mustafa Gözel, ilçe ve belde başkanları ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.
Konukları karşılayan Başkan Ünüvar Ramazan-ı şeriflerini tebrik ederken, topluca yapılan duanın ardından oruçlar açıldı. Yerel basının ülke tarihine eşit bir geçmişi olduğunu belirten Başkan Ünüvar, ‘’Hemşerilerimizin yerel çevreleri, ilişkileri ve yaşamları noktasında kent kültürüne bağlılıkları ve şehre karşı beslenen aidiyet duygusunda yerel basının payı-katkısı büyüktür. Vatandaşların gerek yöresel yaşamda gerekse kenti tanımada ilk müracaat ettikleri kurum yerel basındır. Kişilere yaşadıkları yörenin bir parçası oldukları duygusu, yerel basın tarafından üretilen haberler, fotoğraflar ve araştırmalarla kazandırılmaktadır’’ dedi.

Yaşanan teknolojik gelişmelerin hem yerel basın üzerinde hem de vatandaşların haberdar olma konusunda olumlu etkiler oluşturduğunu söyleyen Başkan Ünüvar programdaki konuşmasında şu sözlere yer verdi;
‘’Yerel basının; basılı gazetelerin yanı sıra internet üzerinden de faaliyette olması, özellikle gurbetçisi çok olan şehrimiz açısından önemlidir. Gurbetteki hemşerilerimiz ayrı oldukları memleketlerine dair tüm gelişmeleri hızlı ve kolay bir şekilde öğrenebilmektedir. Hemşeri olmayanlar için ise seyahat etmek, ticaret yapmak ve kent kültürünü anlama gibi konularda yerel basın kaynak görevi üstlenmektedir. Kişilerin şehri her yönüyle öğrenmesine imkân sağlayan yerel basın, aynı zamanda siyasetle de halk arasındaki en önemli iletişim aracıdır.
Periyodik olarak üretilip servis edilen her siyasi haberi-fikri halka iletmek-yaymak suretiyle, kitleye seçme, eleştirme ve taraf olma gibi özgürlük sağlanmaktadır. Bu bağlamda yayımlanan yorumlu veya yorumsuz içerikler, demokrasinin daha da gelişmesi adına fırsattır. Parti olarak gündeme dair görüşlerimizin, saha çalışmalarımızın ve politikalarımızın hemşerilerimize ulaşmasını sağlayarak, toplumsal bilincin oluşmasına katkı sağlayan tüm basın mensuplarımıza müteşekkiriz.’’
Masaları dolaşarak konuklarla sohbet eden Başkan Ünüvar, katılımlarından dolayı basın mensuplarına teşekkür etti.