Haberin Foto Galerisine Bak

MHP Karaman Milletvekili adayı Mahmut Ünüvar, Türk Polis Teşkilatı’nın 178. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla ilk olarak Hamidiye Mahallesindeki şehir mezarlığında bulunan Polis Şehitliği’ni ziyaret etti. Burada şehit mezarlarına su döken Ünüvar, dua etti. Ünüvar daha sonra polis merkezleri ve uygulama noktalarını ziyaret ederek görevli polislerin 10 Nisan Polis Haftası’nı kutladı. Toplum düzeninin sağlanması için polis teşkilatının önemine değinen Ünüvar, ‘’Kamu düzeni, huzur ve güvenlik açısından polis teşkilatlarımız, gösterdikleri azim ve kararlılık dolayısıyla milletimizin gururudur’’ dedi.

Özellikle suç ve suçlulara karşı gösterilen mücadelede Türk polisinin çok önemli bir rolü olduğunu ifade eden Ünüvar;

‘’Polisimiz, asayişi bozmak isteyenler için kamu gücü ve masumlar için de bir güvence olmuştur. Özellikle pandemi döneminde çaresizlere ve yaşlılarımıza uzanan el olan polislerimiz, milletimizin gönlündeki yerini perçinlemiştir. Halkla kurduğu sağlam ilişkilerle polisimiz, suçluları yakalamada ortaya koyulan başarıdan ziyade suçu önleme konusunda da üstün bir başarıya imza atmaktadır. Milletimizin birliğini kollamak gayretiyle yürütülen çalışmaların merkezinde polisimiz vardır. Bundan dolayı emniyet teşkilatımızın bütün mensupları, hepimizin iftihar kaynakları arasında yerini almıştır. Bilgi, birikim ve tecrübelerini milletimizin huzur ve mutluluğu için kullanan tüm polis teşkilatı mensuplarının 10 Nisan Polis Haftalarını kutluyor, sağlıklı ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum’’ diye söyledi.

Polislerle sohbet etmeyi ihmal etmeyen Ünüvar, ziyaretlerde çeşitli ikramlarda bulundu. Ziyaretlere İl Başkanı Durmuş Yıldızbaş ile İl Ocak Başkanı Yusuf İslam Coşgun’da eşlik etti.