Toplantı öncesi Ermenek Kaymakamı Nurhalil Özçelik ve Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen’i ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili ilçenin genel durumu hakkında görüşmeler yaptı.


Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve okul yöneticileri ile bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu, toplantı gündem maddeleriyle ilgili; bilgi işlem ve eğitim teknolojilerinin kullanımı, TÜBİTAK projeleri ve bilim fuarı ile ilgili çalışmalar, eğitimde iyi örnekler ve uygulamalar, kaynakların kullanımı, hayat boyu öğrenmeye ilişkin çalışmalar, yeni sınav sistemi, e-müfredat ve e-zümre işlemleri ile ilgili bilgilendirmelerde bulunarak değerlendirmeler gerçekleştirdi.


İl Müdürü Kuntoğlu, mesleki ve teknik eğitime yönelik “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor” projesi ile mesleki eğitim performanslarının izlenmesiyle ilgili çalışmalarla temel eğitime dair konularda görüş alışverişinde bulunarak “Etrafımızdaki tüm sıkıntılara rağmen güçlü bir ülke olarak hepimize görevler düşüyor. Bana İl Müdürü olarak, sizlere İlçe Müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler olarak önemli görevler düşüyor. Herkes bulunduğu konuma artı değer katarsa ülkemiz daha ileriye gidecek, daha kaliteli bir geleceğe erişeceğiz. Bildiğimiz değerleri öğrencilerimize aktararak hayata tatbik etme konusunda daha aktif olmalıyız.” dedi.


Kuntoğlu, milli ve yerli bir ruha sahip olmanın önemine değinerek “Milli kimliğin ve kültürün kazandırılması için eğitim liderleri olarak sizlere büyük görevler düşüyor. Nasıl ki kurumunuzun, okulunuzun binasının her köşesine hâkim, her köşesinden haberdar olmanız gerekiyorsa öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin her halinden de haberdar olmakla mükellefiz. Hangi öğrencinin nasıl bir sıkıntısı, derdi var, kim yetim kim öksüz, üstündeki kıyafeti nasıl, evinde kimlerle yaşıyor, bütün bu soruların cevabını biliyor olmanız gerekir. Bu mesleki bir zorunluluk değil belki ama bizim kültürümüz, kadim medeniyetimiz bunu zorunlu kılar. Bugün ne yaptığımız kadar, yarın ne yapacağımızı da düşünmeliyiz. ” şeklinde konuştu.


Toplantının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, eğitime katkılar sağlamış hayırsever iş adamı Hurşit Akpınar’ın cenaze törenine katıldı.


Daha sonra okul ve yurt ziyaretlerinde bulunan İl Müdürü Kuntoğlu incelemelerde bulunarak öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.