Urgan Mahallesindeki Sanayi Kooperatifi’ne ait adaların konut alanlarına yol geçirilmesi Belediye Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından Karaman Esnaf ve Sanatkârlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi tarafından konutların yolu ulaşıma kapatıldı. Konut sakinleri bu karara tepki göstererek yaklaşık 15 kişi ile bu ulaşım sorununun çözülmesi için Belediye Başkanı yardımcısı Kazım Gücüyener ile görüşmek için belediyeye geldiler. Can güvenliklerinin bile olmadığını söyleyen konut sakinleri, ‘Bizim hakkımızı gasp ediyorlar, başkan yardımcısı da bizlere yardımcı olmuyor.’ Dedi.

Ulaşım sorunu yüzünden günlerdir evlerine gidemediklerini iddia eden konut sakinleri, “Sayın başkan yardımcısına ricada bulunuyoruz, bu işin resmi bir süreci ve 35-40 gün daha evinize gitmeseniz olur diyor. 35-40 gün daha evimize gidemeyecekmişiz. Biz sadece akşam olup bu ramazan gününde ailemizle iftar yapmak, yemek yemek istiyoruz. Başka hiç derdimiz yok, evimize gitmek istiyoruz. Yalnız burada bir kooperatif, Karaman ilinin resmi yolunu gasp etmek ve kendi sitesi içerisine almak için bir mücadele veriyor. Bu yolu da kesinlikle gasp ettirmeyeceğiz. Bizim hakkımızı gasp ediyorlar, başkan yardımcısı da bizlere yardımcı olmuyor.

"CAN GÜVENLİĞİMİZ BİLE KALMADI"
Evimizde bir yangın olsa itfaiye aracı giremeyecek. Evimizde bir hasta olsa ambulans gelecek yol yok. Yangın çıkarsa sorumluluğunu başkan bey alacakmış. Helikopterle mi söndürecek yangını onu da bilmiyoruz. Can güvenliğimiz bile kalmadı artık bizim. “Diye konuştular.