Karaman'da geçtiğimiz günlerde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, içlerinde suç örgütü lideri Aslı Dudu. Ö.'nün de olduğu şüpheliler bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. 


Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince eş zamanlı olarak düzenlenen şafak operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden, içlerinde suç örgütü lideri 'ana' lakaplı kadın Aslı Dudu Ö. ve suç örgütü lider yardımcısınında bulunduğu son 11 kişinin daha emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheliler bugün sabah saatlerinde güvenlik önlemleri altında hakim karşısına çıkmak için adliyeye sevk edildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ:
Karaman’da 16 Ocak'ta Konya’dan gelen özel harekat polisinin de destek verdiği ve 300 polisin katılımıyla 36 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda, organize suç örgütü üyesi oldukları ileri sürülen 10'u kadın 41 şüpheli evlerinde yakalanarak gözaltına alındı. Uyuşturucu madde ticareti yaptıkları iddia edilen şüphelilerin, uyuşturucuya alıştırdıkları kadınların görüntülerini de çekerek şantajla fuhuş yaptırdıkları ileri sürüldü.
Şahısların ev ve işyerleri ile araçlarında yapılan aramalarda da 5 adet tabanca, 5 adet tüfek, 7 adet 6136 sayılı kanun kapsamında bıçak, 102 mermi, 450 adet uyuşturucu hap, 25 gram esrar, 13 gram metamfetamin ve çok sayıda dijital materyal ele geçirildi.