Karaman merkezli 5 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan şüphelilerden 9'unun daha emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kentte uyuşturucu satışı yapanlara yönelik sabaha karşı Özel harekat polisleri ile şafak operasyonu düzenledi. Operasyonda 4’ü kadın 34 kişi evlerinde yakalanarak gözaltına alındı.
Gözaltına alınan şüphelilerden emniyetteki sorgusu tamamlanan S.Ü., M.I., K.A., A.Ç.,R.Ç., C.Ç. H.A.,S.A. ve İ.S. polisin güvenlik önlemi altında hakim karşısına çıkmak için adliyeye sevk edildiler.
Operasyonun düğmesine 9 Nisan sabahı basıldı. Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, kentte uyuşturucu satışı yapanlara yönelik sabaha karşı Karaman merkez başta olmak üzere İzmir, Muğla, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinde eş zamanlı olarak operasyon yaptı. Konya’dan gelen özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyonda 34 kişi evlerinde yakalanarak gözaltına alınmıştı.