Sahte tapu senedi düzenleyerek başkasına ait olan arazileri üçüncü şahıslara kiralayan ve kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtan 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutukandı.

Alınan bilgiye göre, Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde  Karaman İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen çalışmalarda, Sahte tapu senedi düzenleyerek başkasına ait olan arazileri üçüncü şahıslara kiralayan, özellikle çiftçi vatandaşlarımızı 'yüksek tutarlı elektrik sayaç faturalarını düşüreceğiz, sayaçları yavaşlatacağız' şeklinde yalan beyanlarla dolandıran, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtmak sureti ile vatandaşlardan para aldıkları tespit edilen R.Ö ve R.B. isimli şahıslar ekiplerin başarılı operasyonu sonucunda yakalanarak gözaltına alındı.

Şahıslara ait ev işyerlerinde yapılan aramalarda; 6 Adet sahte tapu senedi, 1 Adet kira sözleşmesi, MEDAŞ'a verilmek üzere müşteki adına düzenlenmiş dilekçe ele geçirildi.

Gözaltına alınan R.Ö ve R.B. isimli şahıslar emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.


Karaman İl Emniyet Müdürlüğü, Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelik suçlar başta olmak üzere her türlü suçla mücadele çalışmalarını kararlılıkla sürdürüldüğünü bir kez daha hatırlattı.