Karaman’da Rıza Ergin, yatsı namazını kılmak için girdiği camide mahsur kaldı. Ergin, polis ekiplerinin çağırdığı imamın kapıyı açmasıyla kurtuldu.

Olay saat 21:30 sıralarında Sekiçeşme, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Boyahane Camii’nde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Rıza Ergin (44) yatsı namazını kılmak için Boyahane Camisi’ne girdi. Namazını kıldıktan sonra caminin kapılarının kapandığını fark eden Rıza Ergin, cami görevlisine seslense de sesini duyuramadı. 1,5 saat içeride mahsur kalan Ergin, polisi arayarak yardım istedi.
Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, caminin görevlisine ulaşarak kapı açtırıldı. Tedbir amaçlı Ergin'e yapılan GBT sorgusunun ardından herhangi olumsuz bir durum olmaması üzerine serbest bırakıldı.
Namaz kılarken bir anda kapının kapandığını söyleyen Rıza Ergin, " "Bu camiyi çok seviyorum. Namazlarımı kılıyım evime öyle gidiyim diye düşünerek camiye geldim. Yatsı namazını kılarken kapı gıcırtısı geldi. Bende acaba 'Biri namaz kılmaya mı geldi' diye düşündüm. Meğerse imam kapıyı kilitleyip gitmiş. Yaklaşık bir buçuk saat içerde kaldım. Ben de polis aradım yardım istedim." Dedi.