Karaman'ın Ermenek ilçesinde, bungalov türü evlerden kurulan tatil köyü, şehrin stresinden uzaklaşmak isteyenlerin şimdiden ilgisini çekmeye başladı. Toros Dağları eteğindeki tatil köyünün işletmeciliğini ise biri kitap yazarı, diğeri elektrik teknisyeni iki girişimci yapıyor.

İlçeye bağlı Yaylapazarı köyü Zeyve mevkisinde 3 bin metrekare alan içerisinde etrafı ağaçlarla çevrili olan ve 'Lavanta Tatil Köyü' ismi verilen alan, su ve kuş seslerinin yanı sıra doğasıyla insanları adeta büyülüyor. Evleri, Manzarası ve doğasıyla büyüleyen lavanta tatil köyü Karaman’ın yanısıra çevre illerden de ziyaretçi akınına uğruyor.

Vatandaşların kesinlikle buradaki 500 yıllık tarihi görmelerini tavsiye eden Ayşe Şengül ;” Zeyve Pazarı yerinde görülmesi gereken bir yer. 500 yıllık tarihi olan, Paranın geçmediği tek pazar. Bence insanların gelip bu 500 yıllık tarihi olan yeri görmesi gerekiyor ve bungalov evlerimizde konaklamalılar diye düşünüyorum. Kuş ve su sesi ile kafalarını dinleyebilecekleri, hoş vakit geçirebilecekleri hoş bir alan. İnşallah lavantalarımız da dikildiğinde daha da muhteşem bir alan olacak. Dağlarıyla, lavantasıyla, Suyuyla, Kuşuyla tam bir tatil alanı. İsmini lavanta tatil köyü diye koyduk çünkü, bolca lavanta dikeceğimiz için ismini oradan verdik.”

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiğini ifade eden ve asıl mesleği elektrik teknisyeni olan  Ali Akın;“Zeyve Lavanta tatil köyümüzü 15 Ağustos 2019 tarihinde açtık. Hemen hemen o tarih itibari ile ful geçiyor. Haftasonu kalacak yerimiz kısıtlı olduğu için çoğu misafirlerimizi geri çevirmek zorunda kalıyoruz. Alanya, Mersin, Konya ve Karaman taraflarından büyük ilgi görüyoruz. Tatil köyümüz, 30 bin metrekare alan içerisine kurulmuş , 15 Bungalov evimiz, Piknik alanımız, Karavan alanımız ve otoparkımız bulunmaktadır. Lavanta ekimine bu hafta içerisinde başlayacağız. Alanımız içerisinde şuanda kekliklerimiz, Bıldırcınlarımız ve süs tavuklarımız bulunmakta. Odalarımız hemen hemen dolu geçmektedir. Hafta içi oda bulma ihtimali var ama rezervasyon yapmaları gerekmektedir” dedi.

 

LAVANTA TATİL KÖYÜ REZERVASYON NUMARALARI

0543 393 9008 – 0532 391 9008