Karaman’da koronavirüsün yoğun olduğu bölgeleri gösteren 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında yoğunluğun tekrar arttığı görüldü.

 

Ramazan bayramının ardından kent genelinde vaka sayıları hızlı bir şekilde artışa geçti. Bununla birlikte İl Sağlık Müdürlüğü ve polis ekipleri tarafından kent merkezi genelinde maskesiz ve sosyal mesafe kuralını ihlal edenler için cezai işlem uygulandı. Cezalara aldırış etmeyen vatandaşlar yine bildiğini okurken, kuralları ihlal ettiği görüldü.

 

HARİTADA YOĞUNLUK ARTTI

Vakaların hızla artışa geçtiği Karaman’da koronavirüs haritasında da yoğunluk oluşmaya başladı.

Karaman’ın ve diğer şehirlerin koronavirüs yoğunluk haritası, Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasıyla birlikte vatandaşların kullanımına açılmıştı.  Uygulamada geçtiğimiz aylarda da bir güncelleme yapılmıştı. Güncelleme sonrası şehirdeki korona yoğunluğunun azaldığı gözlemlenirken, son olarak bugün uygulamada şehirdeki yoğunluğun tekrardan arttığı görüldü.

Özellikle çarşı bölgelerinde görülen vakaların ardından haritada da bu bölgeler yüksek riski temsil eden kırmızıya büründü. Haritada mavi renkler düşük riskli bölgeleri temsil ederken, kırmızı renkler ise yüksek riskli alanları ifade ediyor.