Karaman'da köpeği aracına bağlayıp sürükleyen 44 yaşındaki A.D., çıkarıldığı mahkemede, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. A.D. ifadesinde, köpeğin ölü olduğunu ve kokmasın diye uzaklaştırmak için bu yöntemi kullandığını savundu. 
Elmaşehir Mahallesi 2. TOKİ civarında 42 AGU 105 plakalı otomobilin arkasına köpeği bağlayıp sürükleyen 44 yaşındaki A.D., dün gece saatlerinde polis ekiplerince yeri tespit edilip gözaltına alınmıştı. 
A.D. bugün sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi. Burada yaklaşık 4 saat süren mahkemenin ardından A.D., adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

A.D., köpeğin zaten ölü olduğunu ve evlerden uzaklaştırmak için bu yöntemi kullandığını ifade etti. 

OLAYIN GEÇMİŞİ;

Elmaşehir Mahallesi 2. TOKİ civarında 42 AGU 105 plakalı otomobilin arkasına köpeği bağlayıp sürüklendiğini gören bir kişi cep telefonu ile kayda alıp daha sonra durumu polise bildirdi. 
Olay yerine gelen polis ekiplerinin yaptığı çalışma neticesinde otomobilin A.D.'ye ait olduğunu tespit etmesi üzerine şüpheli kısa sürede yakalanarak gözaltına alındı. Karakolda ifadesi alından A.D., 'köpek ölüydü ve kokuyordu, uzaklaştırmak için böyle bir yöntemi kullandım' dedi. 

Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.