Karaman’da iki çocuk babası adamı, pompalı tüfekle vurarak öldüren katil zanlısı kadın, eşiyle birlikte adliyeye sevk edildi.

2 gündür İl Jandarma Komutanlığında sorgusu devam eden S.E, bugün sabah erken saatlerde geniş güvenlik önlemleri altında eşi O.E ile birlikte adliyeye getirildi. Gazetecilerin adliyeye gelişi sırasında ‘Cinayeti neden işlediniz’ sorusuna S.E, sessiz kalarak cevap vermedi.  

Olay, geçtiğimiz Pazar günü saat 18.00 sıralarında merkeze bağlı Morcalı köyü yakınlarında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, Ömer Köfün (36) iki arkadaşıyla birlikte yol kenarındaki ağaçlık alanda piknik yaptığı sırada yanlarına otomobille gelen S.E. (26) ile tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine S.E. otomobilinde bulunan pompalı tüfekle Köfün’e iki el ateş ederek vurdu. Kanlar içinde yere yığılan adam olay yerinde hayatını kaybetti. 

“Katil zanlısı kadın, Köfün’ün arkadaşlarına da ateş etti”

Cinayete kurban giden Ömer Köfün, olay öncesi iki erkek arkadaşıyla birlikte ağaçlık alanda piknik yapıyordu. S.E, yanına çağırarak tartışmaya başladığı Köfün’ü daha sonra arkadaşlarının gözü önünde iki el ateş ederek vurdu. Köfün’ün arkadaşları olanlar karşısında adeta şok oldu. Yerde kanlar içerisinde yatan Köfün’ün başında bir süre bekleyen S.E, yardım gelen arkadaşlarına da gelmemeleri için ateş açtı. Köfün’ün arkadaşları ise kurşunlara hedef olmamak için kaçarken, durumu 112 Çağrı Merkezine bildirdiler. Olay yerine gelen sağlık ekibi yaptığı kontrolde Köfün’ün öldüğünü tespit etti.  

Cinayetin sebebi ise S.E ile Ömer Köfün’ün eskiden arkadaşlık yaptıkları bu durumu kocası O.E’nin duyması üzerine giderek Köfün’ü vurarak öldürdüğü öğrenildi. S.E’nin ifadesinde cinayeti ‘Namusum için yaptım’ dediği de ileri sürüldü.