Karaman'da bir daireden doğalgaz kokusu geldiği ve dairenin içerisindeki kişiden haber alınamadığı ihbarının ardından polis, itfaiye, doğalgaz ve sağlık ekipleri seferber edildi. Ekipler itfaiye yardımı ile eve girecekken dairede kalan Hüseyin Kanık'a ulaşıldı. Kanık'ın Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştığı ve nöbetten çıktığı için uyuya kaldığı öğrenildi.
Karaman'da 112 acil çağrı merkezine Gevher Hatun Mahallesi 1825 sokak üzerindeki bir evden doğalgaz kokusu geldiği ve evde kalan kişiye ulaşılamadığı yönünde ihbar yapıldı. İhbarın ardından adrese doğalgaz ekiplerinin yanı sıra polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.
Doğalgaz ekipleri bina çevresinde inceleme yaparken polis itfaiye yardımı ile eve girmek için hazırlık yapmaya başladı. Bu sırada dairede kalan kişinin kimliği belirlendi. Mustafa Kanık'ın Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalıştığı sabah ise nöbetten çıktığı belirlendi. Bir süre sonra uyanan Kanık dışarıya çıkarak kendisinin iyi olduğunu söyledi.
Kanık'ın iyi olduğunun anlaşılması ve doğalgaz sızıntısının olmadığının anlaşılması üzerine ekipler normale döndü.