Karaman'da Vali yardımcısı İsmail Çınarsoy yanına polis ve kurum amirlerini alarak kentteki bir çok kafe ve restorantları sigara konusunda denetledi. Üst düzey yöneticiler ile birlikte sokaklarda denetime çıkan Vali yardımcısı Çınarsoy sigara kullanımının yanı sıra kafe ve lokantalarında mutfakları denetledi. Çınarsoy yapılan bütün uygulamaların vatandaşın sağlığı için olduğunu söyledi.

 

Karaman Vali yardımcısı İsmail Çınarsoy beraberindeki, Karaman Belediye Başkan Yardımcısı Eyüp Hüsamettin Aslan, İl Sağlık Müdürü Adnan Kurşun ve birim memurları ile birlikte çapraz denetime çıktı.

 

Kafeler ve restorantlarda denetlemeler yapan heyet yönetmeliğe uymayan işletmelerde eksiklikler konusunda tutanak turarak işlem yaptı. İşletmelerin ruhsatlarınında denetlendiği uygulamada Vali Yardımcısı Çınarsoy, özellikle yemek yenen işletmelerde personellerinde kılık kıyafet yönetmeliğine uyması gerektiğini söyledi. Çınarsoy aşçıların ve garsonların kıyafetleri ile tanınması gerektiğini belirterek, dışarıda giyilen kıyafetlerle mutfağa girilmemesi gerektiğini vurguladı.

 

Çapraz denetimi değerlendiren vali yardımcısı Çınarsoy, geçtiğimiz ay yapılan denetimin ardından büyük gelişmeler olduğunu belirterek, bir çok işletmenin eksiklerini tamamladığını ve sigara konusunda daha hassasiyetli davrandıklarını dile getirdi. Çapraz denetimlerin bundan sonrada aralıklarla devam edeceği öğrenildi.