Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Karaman Valiliği koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" kampanyası ile 11.11.2020 saat 11.11’de Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın da katılımlarıyla Siyahser Mevkii’nde düzenlenen program ile 5 bin çam fidanı toprakla buluşturuldu.
 
Türkiye’de ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak, gelecek nesillerin çevre bilinciyle yetişmesi ve daha yeşil bir Türkiye için 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikimi etkinliğinde bir konuşma yapan Vali Mehmet Alpaslan Işık, gelecek nesillere daha yeşil ve yaşanabilir bir ülke bırakabilmek için düzenlenen bu etkinlik ile ciğerlerimiz olan ormanlarımızın sadece insanlar için değil doğada var olan ve yaşamlarını sürdüren diğer canlılar içinde hayat kaynağı olduğunu belirterek etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
 
Etkinlikler sırasında Vali Işık, alanda bulunan ve fidan dikimine katılan basın mensuplarının fotoğraflarını çekerek etkinliğe katılımlarından ve katkılarından dolayı teşekkür etti.
 
Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra vatandaşlarımızın da yoğun ilgi gösterdiği fidan dikim programında daha sonra 5 bin adet çam fidanı toprakla buluşturuldu. Etkinlikler çerçevesinde il genelinde 6 farklı noktada yapılacak etkinliklerle 10 bin civarında fidanın dikimi yapılacak.
 
11 Kasım 2020 Çarşamba günü düzenlenen fidan dikim programına; Vali Mehmet Alpaslan Işık ve eşi Munise Işık hanımefendi, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, il protokolü, Kızılay, Tema gönüllüleri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.