Karaman’da yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yoldan çıkan yolcu otobüsü şarampolde askıda kalırken, içindeki 24 kişi aracın bagajdan tahliye edildi.
Kaza, sabaha karşı saat 06:15 sıralarında Karaman-Mersin Karayolunun 1. kilometresinde bulunan polis uygulama noktası önünde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, İzmir’den Hatay’a gitmekte olan R.D. yönetimindeki 42 AFB 212 plakalı Mercedes marka yolcu otobüsü, Karaman çıkışında yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yoldan çıkarak şarampolde askıda kaldı. İhbar üzerine kaza yerine polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İçerisinde şoförlerle birlikte 24 yolcunun bulunduğu otobüsün devrilmemesi için yolcular tek bir tarafta toplanarak kurtarılmayı bekledi. Vinç yardımı ile otobüsün ön ve arka tekerlerine halat bağlanarak, yolcular itfaiye ve polis ekiplerince bagajdan tek tek tahliye edildi. Tahliye edilen yolcular kaza yerine gelen firmaya ait başka bir yolcu otobüsüne aktarılarak Karaman Şehirlerarası Otobüs Terminaline götürüldüler.
Otobüste bulunan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir yolcu, “Seyir halindeyken, biranda otobüs kayarak yoldan çıktı ve yan yattı. Allah bizleri korudu. Ekiplerin gelmesiyle bizler otobüsün bagajından tahliye edildik” diye konuştu.