Karaman’da 16 yaşındaki genç, çaldığı malzemeler ile Güneyyut’da metruk bir binayı tamir atölyesine çevirdi. Jandarma Suç Araştırma Timi’nin yaptığı operasyonla D.M. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Ermenek İlçe Jandarma ve JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi ) tarafından daha önce meydana gelen hırsızlık olaylarını aydınlatmak için yaptığı istihbari çalışmalar ve araştırmalar neticesinde, D.M. (16) isimli şahsın , çaldığı malzemeler ile Güneyyurt’da metruk bir binayı tamir atölyesine çevirdiği ve burada aynı zamanda motosikletlerin tamirat ve parça değişimi yaptığını tespit ederek operasyon için düğmeye basıldı.
Düzenlenen operasyonda jandarma ekipleri şüpheli şahsın kullanmakta olduğu yerde arama yaptı. Yapılan aramada çalıntı olduğu tespit edilen motosiklet parçaları ve tamir için kullanılan çok sayıda melzemeler ele geçirilerek şüpheli de gözaltına alındı.  Şahıs ile yapılan sorgulamalar ve delillerin incelenmesi neticesinde, geçmiş tarihlerde meydana gelen faali meçhul 5 farklı hırsızlık olayı ve 1 mala zarar verme olayının da faili olduğu tespit edilerek toplam 6 faili meçhul olay aydınlatılmış oldu.
Olay ile ilgili soruşturma devam ediyor.