Karaman'da kendini jandarma personeli olarak tanıtan ve izinsiz yardım toplama bahanesi ile vatandaşları dolandırdığı iddia edilen şahıs operasyonla suçüstü yakalandı. Olay ile ilgili şüpheli gözaltına alınırken, topladığı 925 TL muhafaza altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, K.Y.(28) isimli şahısın kendisini jandarma personeli olarak tanıtıp Karaman ve köylerinde ki vatandaşlara İl Jandarmadan aradığını söyleyerek terörle mücadele gaziler derneği adına yardım topladığı öğrenildi. Bunun üzerine jandarma ekipleri K.Y.'yi takibe aldı. 
Jandarmanın yaptığı çalışma neticesinde şüphelinin Karaman'da bir firmadan da para yardımı istediği öğrenilmesi üzerine ekipler operasyon için düğmeye bastı. Şüpheli K.Y.'nin ofisine düzenlenen operasyonda suçüstü yakalandı. Şüpheli hakkında yapılan sorguda herhangi bir izin belgesi olmadan, farklı firma ve vatandaşlardan yardım adı altında para topladığı tespit edildi.
Jandarmanın firmalar ile yaptığı görüşmede,kendilerini telefon ile arayıp Jandarma personeli olarak tanıtarak yardım isteyen M.D. (50) olduğu, parayı toplamak için görevlendirdiği kişinin de yakalanan K.Y olduğu tespit edilmesi üzerine gözaltına alındı. Yardım adı altında topladığı 925 TL de muhafaza altına alındı. 
Olay ile ilgili soruşturma sürüyor.