Karaman'da haftasonunda yasak olması halde faaliyetlerine devam ettiği ve değişik isimlerde sınavlar yapıldığı yönde ihbar alan Karaman Valiliği, konu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Valiliğimize son günlerde özel kursların Milli Eğitim Bakanlığı Genelgeleri dışında; sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu Cumartesi ve Pazar günleri faaliyet göstermemesi gerektiği halde faaliyetlerine devam ettiği ve değişik isimlerde sınavlar yaptığı yönünde ihbar ve şikâyetler gelmektedir.
Genel sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu hafta sonları sadece resmi ve özel okulların 8. ve 12. sınıflarında eğitim gören öğrencilere yönelik DYK (Destekleme ve Yetiştirme Kursu) kursu yapılabilmektedir.
Yukarıda belirtilenler dışında kalan özel kurslar, özel öğretim kursları, kişisel gelişim kursları, özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları (SRC), özel motorlu taşıt sürücü kursları(MTSK), teorik ve uygulama eğitim hizmetleri kurslarına giden öğrencilerin hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili muafiyeti bulunmamaktadır.
Valiliğimizce konu ile ilgili gerekli denetimlere devam edilecektir." denildi.