Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yaptığı operasyonda uyuşturucu madde ve çok sayıda silah ele geçirildi. Gözaltına alınan 1'i bayan 9 kişi adliyeye sevk edildi.
​​​​​​​
Edinilen bilgiye göre, Karaman İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri bir ihbar üzerine 9 şüpheliyi takibe aldı. Fiziki ve teknik takibin ardından 11.11.2020 günü Narkotik Suçlarla Mücadele ve KOM Şube Müdürlüğü'nün ortak çalışması neticesinde (9) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Uyuşturucu madde ticareti ve silah kaçakçılığı şüphesi ile yakalanan  K.K, M.B,E.D.F.K, E.S, M.A.S. A.U.A., E.K. isimli şahıslarla ilgili yapılan aramalarda; 2 Adet tabanca, 3 adet kurusıkı tabanca, 12 adet tüfek, 20 adet av tüfeği namlusu, 2 adet sürgüsü olmayan tabanca, 2 adet tabanca sürgüsü, 10 adet fişek, 5 adet av tüfeği fişeği, 200 adet kurusıkı tabanca fişeği, 585 adet reçeteye tabi hap, 11 adet ecstasy hap, 10 gr esrar, 670 TL para, Çok sayıda tabanca ve tüfek parçası ve 1 adet döner bıçağı ele geçirildi.  Yakalanan malzemelere el konulurken, 9 şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü, "İlimizdeki huzur ve güven ortamını hedef alabilecek her türlü yasadışı faaliyetin engellenmesi amacıyla halkımızın da desteği ile birimlerimiz tarafından yürütülen çalışmalar, kararlı bir şekilde sürdürülecektir" dedi.