Karaman’da bir evden pis kokuların gelmesi üzerine ekipler alarma geçti. Polis ve AFAD ekiplerince evde yapılan inceleme sonrasında herhangi olumsuzluğa rastlanılmadı.
Olay bugün saat 15:00 sıralarında Başakşehir Mahallesi 2038 sokak üzerinde bulunan iki katlı müstakil bir evin 1. katında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Ev taşımak için gelen aile girdikleri evden pis kokunun geldiği farkedince pencereden kendilerini dışarı attı. Kokudan şüphelenen Bayram Uçar, durumu polis ve AFAD ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis, evin etrafını şeritle kapatarak kimseyi yaklaştırmadı. Daha sonra doğalgaz kaçağı olup olmadığı tespit edildikten sonra AFAD, özel kıyafet ve maske giyerek cihaz ile kokunun geldiği daireye girdi. Herhangi bir kimyasal veya yabancı bir gaz kaçağının tespit edilmediğini belirledi.
İhbar eden vatandaşın verdiği bilgisinde, dün gelip evi kimyasal maddelerde temizlediklerini ifade ederken, gelen kokunun da bundan olabileceği üzerinde duruluyor.

KORKUP KENDİSİNİ PENCEREDEN DIŞARI ATTI
Ev taşımak için gelen aileden Bayram Uçar (20) gelen koku üzerine pencereden atladığını söyledi.
Uçar,”Biz buraya sabah ev taşımaya başladık. Sabahtan bir şey yoktu. Öğlen saatlerinde kamyon ile eşyaları yıktık ve koku geldi burnumuza. Bir pencere var ordan aşağı atladık. Aşağıdan boğazımızı yakan, gözümüzü yaşartan bi koku geldi. Dışarı çıktık hava aldık az bi koku geçti. Yine girdik içeri koku tekrar geldi. Su tuttuk içeri bir şey var mı koku gider mi diye onu denedik, suyu tutarken koku yine geldi. Kimyasal madde desen bilinmiyor. Biber gazına benzer bir şey, insanın hem boğazını yakıyor, hem gözünü yaşartıyor. Ekiplerle içeri girdik çıktık denetleme yaptık. Ama şuanlık bir şey görünmüyor. Yukarı ikinci kata çıktık her iki tarafa da baktık orada da bir şey yok.” Dedi. 
Polis ve AFAD ekiplerince evin içerisinde yapılan inceleme sonrasında herhangi bir bulguya rastlanılmadı.