Karaman’ı Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) temsil edecek olan Sudurağı Gençler Birliği Spor Kulübünde bir oyuncuda korona virüs çıkması üzerine tüm kadro karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre, BAL Lig’i 5’nci Grup’ta mücadele verecek olan ve hazırlıklarını Karaman’da sürdüren Sudurağı Gençler Birliği Spor Kulübünde bir futbolcu mide bulantısı ve halsizlik şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Tedavisi devam eden futbolcunun yapılan korona virüs testinin pozitif çıkması üzerine 25 kişilik kadrodan 9 oyuncu Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Nefise Sultan Öğrenci Yurdunda, 16 futbolcuda evlerinde karantinaya alındığı bildirildi.

Yazılı bir açıklama yapan Sudurağı Gençler Birliği Başkanı Rıdvan Durmaz, "Yaklaşık bir aydır sezon hazırlıklarını sürdüren takımımızda bir oyuncumuz geçtiğimiz Çarşamba günü rahatsızlanmıştı. Bizde tedbir olarak antrenmanlardan muaf tuttuk ve istirahate almıştık. Gece fenalaşınca hastaneye götürdük ve serum takıldı. Sonrasında PCR testi yapıldı. Cuma günü test sonucu pozitif çıkınca tüm oyuncularımızı karantinaya aldık. Bu süreçte ilgi ve desteklerinden ötürü, İl Özel İdare Genel Sekreterimiz Evren beye ve Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. TFF’nin aldığı karala da bu ayın 17’sinde başlayacak olan BAL ligi maçları yaşanan bu durumlardan dolayı Mayıs ayının son haftasına ertelendi. İnşallah bu süreçte korona belası biraz hafifler. Bizde müsabakalara başlayarak Karaman'ı en iyi şekilde temsil ederiz" dedi.