Olay, saat 20.30 sıralarında merkeze bağlı Dereköy sınırlarında bulunan Fisandun Barajında yaşandı. Edinilen bilgiye göre, oğluyla birlikte baraj gölüne balık tutmaya gelen İbrahim Kırcal, duyduğu gürültünün ardından bulunduğu yere yaklaşık 200 metre mesafede bir aracın suya düştüğünü fark etti. Aracın düştüğü yere gelen İbrahim Kırcal, yardım etmek için bağırırken, araç sulara gömüldü.

112 Acil Çağrı Merkezini arayan Kırcal durumu bildirdi. İhbar üzerine olay yerine, AFAD, itfaiye, sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Baraja gelen ekipler aracı bulabilmek için suya indirilen bot ile çalışmaya başladı. AFAD ekiplerinin sualtı kamerası ile yaptığı yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından hafif ticari aracın suya düştüğü yerin yaklaşık 6 metre ilerisinde ve derinlikte olduğu tespit edildi.

ARACIN HEMEN YANINDA CANSIZ BEDENİNE ULAŞILDI

Aracın yeri tespit edilmesinin ardından Konya İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polis Kurbağa Adamlar, tarif edilen bölgede arama çalışması başlattı. Ekiplerin arama çalışması kısa sürede sonuç vererek, kaybolan kişinin cansız bedeni aracının hemen yanında bulunarak sudan çıkartıldı. Yapılan incelemelerde barajda boğulan kişinin 30 yaşındaki İbrahim Yaşar olduğu tespit edildi.

Jandarma, olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Yaşar’ın cansız bedeni Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Suyun içerisindeki araç ise kepçe yardımı ile barajdan çıkartıldı.

Olay ile geniş çaplı inceleme başlatıldı.