Olay merkeze bağlı Sudurağı Kasabasında meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Sudurağı Kasabasında yapımı devam eden Karaman-Ulukışla hızlı tren demiryolu hattında 04.04.2022 ve 16.04.2022 tarihlerinde piyasa değeri yaklaşık 305.000 TL olan 400 adet demiryolu hattı döşemesinde kullanılan raylar çalındı. 
Jandarma ekipleri hırsızlık olayının hemen ardından Ereğli-Ayrancı, Ayrancı-Karaman PTS sistemi arasında geçiş yapan yaklaşık 2000 araba ve 500 saatlik kamera incelemesi sonucu şüpheli aracın 06 plakalı Mitsubishi marka kamyonet olduğu tespit etti. 

PTS VE KAMERAYA YAKALANMAMAK İÇİN PLAKAYA ÇUVAL GEÇİRMİŞLER
Rayları çaldıkları araç ile PTS ve kameralara yakalanmamak için aracın plakasına çuval geçiren şahıslar, jandarmanın dikkatinden kaçmadı.  Ekipler, araç sahibine ulaşarak yapılan sorgulama neticesinde A.D (27), V.D (26), S.C (40 ) ve M.C (23 ) isimli şüphelilerin hırsızlık olayını gerçekleştirdikleri ve çaldıkları rayları hurdacıya sattıkları tespit edildi.
Gözaltına alınan şahıslar İl Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Şüphelilerin burada sorguları tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekler.