Karaman'da meydana gelen aile kavgasında bir kişi kaynanasını öldürüp, karısını ve kayınbiladerini yaraladı. Şüpheli olaydan hemen sonra iki sokak ilerde yakalandı.
Olay saat 19:00 sıralarında Ziya Gökalp Mahallesi 867. sokak üzerinde bulunan bir apartmanda meydana geldi.
Alınan bilgiye göre, Doğan T. ile ailesi arasında henüz sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşmesi üzerine Doğan T. bıçakla kaynanası Necla Koçyiğit, karısı Özlem T. ve kayınbiladeri Osman B.'ye saldırarak olay yerinden uzaklaştı. Olayda Necla Koçyiğit hayatını kaybederken, Osman B. ile Özlem T. yaralandı.
Yaralılar, ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada tedavi altına alınan Özlem T. ile Osman B.'nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi. Olaydan sonra kaçan cinayet şüphelisi D.T. suç aleti bıçakla birlikte kısa süre içinde polis ekipleri tarafından yakalayarak gözaltına aldı. Zanlı, D.T., alınan sağlık raporunun ardından Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı incelemenin ardından Necla Koçyiğit’in cenazesi kızı ve oğlunun tedavi gördüğü hastanenin morguna kaldırıldı. Olayda hayatını kaybeden Necla Koçyiğit’in olayın meydana geldiği evde kiracı olarak oturduğu öğrenildi.

“Aynı evde 9 yıl sonra ikinci cinayet”

Bundan 9 yıl önce aynı evde tek başına yaşayan 80 yaşındaki emekli öğretmen Mahide Doğay, hunharca öldürülmüştü. Olayın yaşandığı tarihte kendisinden haber alamayan yakınlarının polise haber vermesiyle Mahide Doğay, çilingirle girilen evinde el, ayak ve boynuna bağlanan domuz bağı ile boğularak öldürülmüş olarak bulunmuştu. Üzerine yorgan ve yastıkların olduğu belirlenen Mahide Doğay'ın aynı zamanda evinin de karıştırıldığı belirlenmişti.