Karaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri, Jandarmanın da desteğiyle Kasım ayı içerisinde yapılan av koruma ve kontrol faaliyetlerinde Karaman İli genelinde 183 Avcı kontrol edildi. Bu kapsamda usulsüz avcılık yapan 52 Kişiye 61.417,00 TL para cezası uygulanırken, 1 otomobil ile 3 av tüfeğine el konuldu.
Ayrıca bazı bölgelerde uygulanan fotokapanlar ve drone'lar ile kaçak avcılığın önüne geçiliyor. Bu fotokapanlar ve drone'lar ile tespit edilen kişilerin kimlik belirleme çalışmaları devam etmekte olup, tespit edilen kişilere de 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve 5326 sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında gerekli adli ve idari işlemler yapılmaktadır.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri, Karaman genelinde av ve yaban hayatının korunması, geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacıyla, il ve ilçe jandarma komutanlıkları, belgeli avcılar, avcı dernekleri ve köy muhtarlıklarının da desteği alınarak av koruma ve kontrol çalışmaları etkin bir şekilde sürdürülmeye devam edileceğini bildirdi.