Karaman’da 2 kişinin silahla yaralanması olayına karışan otomobil ve içindeki 5 kişi, polisle yaşanan kovalamaca sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

Olay, saat 17.30 sıralarında Yenişehir Mahallesi’nde yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, bir otomobilden av tüfeğiyle 2 kişinin üzerine ateş edildiğinin bildirilmesi üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler, plakasını tespit ettikleri otomobili yakalamak için hemen çalışma başlattı. Otomobili şehir merkezinde dolaşırken, gören ekipler araca dur ihtarında bulundu. Otomobilin durmayarak kaçmaya başlaması üzerine ekipler ile araç arasında kovalamaca başladı. Çok sayıda ekibi peşine takan otomobil, yarım saatlik kovalamacanın ardından Bahçelievler Mahallesi 2’nci Organize Sanayi yolu üzerinde yapımı devam eden yeni çevre yolu köprüsünde önünü kesen polis aracıyla çarpışması sonucu durduruldu.

Otomobilin etrafını saran ekipler araç içerisindeki 5 kişiyi kıs kıvrak yakalayarak gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahıslar hastanede sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Emniyet Müdürlüğüne götürüldüler. Av tüfeği ile üzerlerine ateş edilmesi sonucu hafif şekilde yaralanan O. K. ile M.G. isimli kişilerse kaldırıldıkları Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildiler. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.