Karaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü Av Koruma Ekipleri, Cumartesi gecesi Sarıveliler ve Ayrancı ilçesinde yapmış oldukları av koruma ve kontrol faaliyetlerinde 13 kişiye 43.701,00 TL para cezası uygulandı. Ayrıca 1 adet Otomobil ve 1 adet Motosiklet, Ayrancı ilçesinde ise 1 adet Pick-up olmak üzere toplam 3 adet araca da el konuldu.

Karaman Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Sarıveliler ve Ayrancı İlçe Jandarma Komutanlığı Ekipleri ile birlikte hafta sonu (22-23.08.2020 Cumartesi gecesi) yapılan av koruma ve kontrol faaliyetlerinde Sarıveliler ve Ayrancı ilçelerinde aracın farı ve projektör ile yaban tavşanı vuran veya vurmaya teşebbüs eden 13 kişiye 43.701,00 TL para cezası ve tazminat cezası uygulanmıştır.
Ayrıca Sarıveliler ilçesinde 1 adet Otomobil ve 1 adet Motosiklet, Ayrancı ilçesinde ise 1 adet Pick-up olmak üzere toplam 3 adet motorlu araca, 2 adet av tüfeğine el konulmuştur. Gece; araçların ve projektörlerin ışıklarından faydalanarak usulsüz olarak yaban tavşanı vurmaya çalışan kişiler için, Av Koruma ve Jandarma Ekipleri av koruma ve kontrol faaliyetlerini zaman ve mekan sınırı olmaksızın yoğun bir şekilde devam ettirmektedir" denildi.