Karaman'da ambulans şöförü görevini yapan ve aynı zamanda İlk ve Acil Yardım Derneği yönetim kurulu üyesi Harun Pancar'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.


Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ambulans şöförü olarak görev yapan Harun Pancar, covid-19 belirtileri üzerine hastaneye başvurarak test yaptırdı. Sonuçların pozitif çıkmasının ardından Pancar, 15 gün süreyle karantinaya alınarak tedavisine başlanıldı.


Ayrıca Acil Yardım Derneği yönetim kurulu üyesi olan Harun Pancar, Dernek yönetimi tarafından da geçmiş olsun mesajı yayımlandı. 
İLKAYDER'den yapılan açıklama şu şekilde, " Karaman 112 de görev yapan ve aynı zamanda derneğimiz yönetim kurulu üyesi arkadaşımız Harun Pancar 'ın covid testi maalesef pozitif çıkmıştır.Kendisine ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi sunar acil şifalar dileriz. Bu vesileyle pandemi süreci içerisinde, covid hastalığına yakalanan tüm hayat kurtaranlara geçmiş olsun dileklerimizi sunar, hayatını kaybeden, ölümsüz kahraman meslektaşlarımıza yüce Allah'tan rahmet dileriz" denildi.