28 Ekim 2014 tarihinde Ermenek'te meydana gelen maden kazası sonucu hayatını kaybeden maden şehitlerinin aramızdan ayrılışlarının 7. yılında Aşağı Çağlar köyünde bulunan mezarları başında anıldı. 

Maden şehitlerini mezarları başında ziyaret eden Belediye Başkanı Atila Zorlu beraberinde İyi Parti İlçe teşkilatı ile birlikte madenci eşleriyle bir araya geldi. Mezarları başında bulunan bayrakların yenilenmesi ve okunan duaların ardından bu tür kazaların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Başkan Zorlu, maden kazasında hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. 

Belediye Başkanı Atila Zorlu kapalı durumda olan ve Taşeli bölgesinin en büyük geçim kaynağı olan Madenlerle ilgili yaptığı açıklamasında Taşeli bölgesinde 50 bin kişinin yaşadığını belirterek, "İlçemizde Maden kazası oluncaya kadar bu bölgedeki insanların geçim kaynağı madencilik ve yan sektörleriydi. 3 bin maden işçisi, 800 nakliyeci çalışıyordu. Şimdi ocaklar kapandı. Ben maden ocakları değil de 14 fabrikamız kapandı diye düşünüyorum. İş güvenliğinin çok önemli olduğu maden ocaklarının mutlaka kanunlara uygun çalışması gerektiğini dile getiren Başkan Zorlu, Soma'da 301 vatandaşımız hayatını kaybetti. Madenler 6 ay sonra çalışmaya başladı ve bizim madenlerimiz halen kapalı. 

Burada 'Devlet madenleri kapattı, çalıştırmıyor.' diye yanlış algıya düşmemek lazım. Maden sahiplerinin şartların zor olduğunu düşünmeleri, bu şartlarda madenciliğin bölgede eskisi kadar karlı olmadığını iddia ederek madenleri çalıştırmamaları söz konusu. Bu da Ermenek halkını zor durumda bırakıyor. Halkımızın talebi madenlerin tekrar çalışması. Şu anda ilçede sadece emekliler kaldı. İşsizlikten dolayı gençlerimiz sürekli göç etmekte. 

Bir de maden kazasında hayatlarını kaybeden maden şehitlerimizin ailelerinin manevi haz için şehitlik beratı talepleri var. Zaten bu bölgede bizler için onlar 'şehit' ailesi. Bunun resmileşmesini istiyorlar. Şehitlerimizin yakınları bizlere emanet. Maddi ve manevi yanlarında olmaya çalışıyoruz. Bu nasıl olur, kanuni prosedürü nasıldır bilmiyorum ama bu taleplerini buradan devlet büyüklerimize iletiyorum" açıklamalarında bulundu.