Son günlerde gündemi meşgul eden Müselüme'nin dedesiyle alakalı çıkan haberlerin asılsız olduğunu bildiren Karaman Boynuinceli Yorükler Derneği Başkanı Emrah Metik, kamuoyuna basın açıklaması yaptı. Metik yaptığı açıklamada, 'Yörüklere resmen savaş açılmış' dedi. 

Metin açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: "Gelinen noktada yaşanılan son olay neticesinde yörüklere resmen savaş açılmış, hakaretler edilmeye,Yörük Kültürünün sembolü olan karaçadırlarla ilgili türlü ithamlarda bulunulmaya başlanmıştır. Yaşanılan hadiseyi hiçbir şekilde yörükler olarak kabul etmemiz hoş görmemiz mümkün değildir.Olayın resmi olarak neticesi belli olduktan sonra en sert tepkiyi yine biz yörükler göstereceğiz. Yayın yasağı kararı olmasına rağmen bazı yayın organları olayın bütün detaylarını bildiklerini söyleyerek yayınlar yapmaktadırlar.

Dediğim gibi bu olayların yaşanmış olma ihtimali bile yörükler tarafından asla tasvip edilemez.Ama yörüklere açılan bu savaşı  da asla kabul etmiyoruz.Olayı bahane ederek içindeki Yörük düşmanlığını açığa vuranları da tarih te,Yörükler de affetmeyeceklerdir.
Geriye doğru bir inceleyin,lüks villalarda, rezidanslarda büyük şehirlerde yaşanan onlarca yüzlerce cinsel istismar ve cinayet vakalarını görmedi mi bu millet ? Sadece 2020 yılındaki verilere göre; ceza mahkemelerine açılan dosyalardaki toplam "çocukların cinsel istismarı" suç sayısı : 17 bin 948... Açılan bu davaların 12 bin 504'ü mahkumiyet kararı ile sonuçlanmış.Burada görüleceği üzere mahkemeye taşınan şikayet sayısı  sadece bir yılı incelediğimizde 17948'dir.Bu olayların hiçbiri karaçadırlarda yaşanmamıştır.Yörükler olarak hiçbir zaman yaşanan ve gündeme düşen bu tarz olaylarda hiç bir toplumu genelleme yaparak yargılamadık. Bizim için konu o toplum, bu toplum farketmez, suç şahsidir.Suçu işleyen kim olursa olsun yaşadığı toplumu karalamak yerine, suçlunun gerekli cezayı almasını isteriz.
Ağzınızdan çıkanı kulağınız duysun.Yörükler bu ülkenin kurucularıdır, ondan önceki devletlerinin kurucuları olduğu gibi. Yörükler bu ülkenin öz evlatlarıdır" dedi.