CHP karaman İl Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Aday Tanıtım Toplantısı’na CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik ile Millet İttifakı’nı oluşturan parti temsilcileri katıldı. Katılımın ve ilginin oldukça yoğun olduğu toplantıda CHP’nin milletvekili adayları Av. İsmail Atakan Ünver, Yusuf Baştuğ ve Hasan Ehliz tanıtıldı.

KARAMAN’IN HAKKI YENİYOR

Yunus Emre Konferans Salonu'nda düzenlenen Aday Tanıtım Toplantısı'nda, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimindeki milletvekili adaylarını tanıtan Cumhuriyet Halk Partisi Karaman İl Başkanlığı, etkinliği CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gençlik Kolları Genel Başkanı Gençosman Killik, Millet İttifakı partilerinin temsilcileri ve partililerin katılımıyla gerçekleştirdi. Burada yaptığı konuşmada Karaman’ın hakkının yendiğini söyleyen Özgür Özel, Karaman’daki seçmenin iktidara fazla teveccüh gösterdiğini ancak iktidarın bu teveccühe karşılık Karaman’a hak ettiğinin çok gerisinde muamele ettiğini söyledi.

ÜNVER, KARAMAN’IN SESİ OLDU

Konuşmasına, “Karaman’ı iktidara oy verirken kepçeyle veren, ama iktidarın kaşıkla bile hizmet vermediği, dertlerinin bile seslendirilemediği, hak ettiğinin çok gerisinde değer gören bir il olmaktan kurtardık” diyerek devam eden Özel, CHP Karaman Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver’in Karaman’ın meclisteki sesi olduğunu dile getirdi. Özel, “Sizin içinizden çıkmış Milletvekilimiz İsmail Atakan Ünver, Karaman’ın problemlerini meclise taşımaktan geri durmuyor. Onun gayretleri ve söylemleriyle Karaman’ı Türkiye’de gündeme gelen bir şehir haline getirdik” diye konuştu.

UMUDU YENİDEN YEŞERTECEĞİZ

Yaptığı konuşmada birleşerek, ben değil biz diyerek, öncelik milletimiz diyerek yola çıktıklarını ifade eden CHP Karaman İl Başkanı Ayşegül Yıldız sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu seçim sadece bir seçim olmayacak. Ülkemizi yöneten, geleceğimizi çalanlara, tek adam rejimine, yoksulluk, hukuksuzluk rejimine karşı ortak aklın, hakkın, hukukun seçimi olacaktır. Kadınlarımızın öldürülmediği, gençlerimizin vatanını terk etmediği, işçinin, emekçinin insan onuruna yaraşır şekilde yaşayacağı günler içindir mücadelemiz. Hakkı, hukuku, adaleti yerli yerine koyup umudu yeniden yeşerteceğiz.”

KARAMAN’IN TÜM SORUNLARINA HAKİM

CHP Karaman Milletvekili ve 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver ise burada yaptığı konuşmanın başında kendisini tanıttı. Karaman’da, her birine en az 2-3 defa gitmek üzere, gitmediği köy, mahalle kalmadığını ifade eden Ünver, hemşehrilerinin tüm sorunlarına hakim olduğunu söyledi. TBMM’de geçirdiği 5 yılda gerçekleştirdiği yasama çalışmalarını özetleyen Ünver: “Bu sürede 110 genel kurul konuşması, 24 komisyon konuşması, 326 araştırma önergesi, 142 soru önergesi, 11 kanun teklifi verdim. Kazandığım tecrübeyi ve birikimi Millet İttifakı iktidarında Karamanımızın ve ülkemizin hizmetine sunacağımdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

KARAMAN’A İKTİDAR MİLLETVEKİLİ OLARAK HİZMET EDECEĞİM

Karaman’ın ihtiyaç ve talepleri konusunda söylemlerinin ve tavrının net olduğunu dile getiren Ünver, “Herkes emin olsun ki bundan sonra da yürüyüşümü ve duruşumu bozmadan yoluma devam edeceğim. İnşallah, bir iktidar milletvekili olarak Karamanımıza hizmet edeceğim. Muhalefetteyken her şeyi söyledik, şimdi yapma zamanı.” şeklinde konuştu. 14 Mayıs seçimlerinin CHP ile AKP arasında bir seçim olmadığını söyleyen Ünver sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu seçimde bir tarafta işe, aşa, ekmeğe muhtaç olanlarla; bir tarafta devlet imkanlarıyla şatafata gark olanlar var. Bir tarafta fukaralıkta harun gibi olanlar, bir tarafta harun gelip karun olanlar var. Bir tarafta 5’li çetelere kafa tutanlar, bir tarafta 5’li çeteleri milletin aşına, ekmeğine musallat edenler var. Bir tarafta kul hakkından korkan, boğazından haram lokma geçmeyenler; bir tarafta ver Allah’ım ver, haram helal fark etmez bu kulun yer Allah’ım diyenler var. Bir tarafta alnının teriyle kıt kanaat geçinen emekçiler, bir tarafta kamu olanaklarıyla semirtilmiş haramzadeler var. Bir tarafta mülakatlarda elenen gariban çocukları, bir tarafta dayı torpili ile bol maaşlı kadrolara sınavsız yerleştirilen iktidarın imtiyazlı çocukları var. Bir tarafta hep haksızlığa uğrayanlar, bir tarafta hep haksızlık yapanlar var. Bir tarafta hak, hukuk, adalet diyenler, bir tarafta hukuku katledenler, adaleti yok edenler var. Bir tarafta mazlumlar, bir tarafta zalimler var. Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu, Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Cumhuriyeti’nin 13’üncü Cumhurbaşkanı yapacağız. Ardından Millet İttifakı olarak ortak politikalar mutabakat metninde yer alan tüm vaatlerimizi teker teker gerçekleştireceğiz.” diye konuştu.

GENÇLERİN UMUDUNU YENİDEN YEŞERTECEĞİZ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesinde görev almanın ve bu günlere gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirten 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ ise, “CHP, ikinci yüzyılda, AKP’nin 20 yıllık tahribatının yaralarını saracak, Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracak ve ülkenin tüm bileşenleriyle Türkiye’yi yeniden inşa edecektir. Bizler gençlerimizin umutlarını yeniden yeşerteceğiz. İnsanımızı ayrıştıranlara karşı sevgiyle, kucaklaşarak kazanacağız. Çiftçimiz üretirken maliyetlerini, işçimiz çalışırken uğramış olduğu haksızlıkları düşünmeyecek. Emeklimiz nasıl yaşayacağını dert etmeyecek. Kadına yönelik her türlü şiddet son bulacak. Hep birlikte, ayrıştırmadan, ötekileştirmeden; helalleşerek kazanacağız.” dedi.

KARAMAN HAKKINI ALACAK

28 yıldır siyasetin içinde olduğunu dile getiren 3. Sıra Milletvekili Adayı Hasan Ehliz ise yaptığı konuşmada, “Allah nasip ederse Millet İttifakı’nın milletvekili olacağız. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 13. Cumhurbaşkanı olacak ve en kısa zamanda tek adam rejiminden kurtulup parlamenter sisteme geçeceğiz. Gençlerimizin geleceği için, emeklilerimiz, üreticimiz, esnafımız için biz bu mücadeleye baş koyduk. 14 Mayıs’ta Türkiye’ye güneş doğacak. Birleşe birleşe kazanacağız. Karaman hakkını alacak. Sözümüz söz.” diye konuştu.