Karaman'da tespit edilen dezavantajlı çocuklara ve gençlere ulaşarak, çocukların yaşadığı problemlerin çözümüne yönelik çalışmaların yürütülmesi hedeflenen proje tanıtımı  21.Ağustos 2020 Cuma günü saat: 15 30’da Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının ardından kürsüye gelen  İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik  Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve İş-Kur İl Müdürlüğünün ortak olduğu projede çocuklara yönelik robotik kodlama, badminton, yüzme, kadınlara yönelik bez bebek yapımı ve Kapadokya gezilerinin yapılacağını belirtti.

Vali Işık, çocukların spora yönlendirilmesinin önemine değindiği konuşmasında “KOP Bölge İdaresi Başkanlığınca desteklenen Sosyal Gelişim Programı kapsamında, Karaman İl Emniyet Müdürlüğünce yürütülen “Çocuklar Geleceğimiz” isimli proje destek görmeye hak kazanmıştır.
Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımız için yapılan tüm çalışmaların her biri bizim için son derece kıymetlidir. Yapılacak proje faaliyetleri ile çocuklarımızın yeteneklerini geliştireceklerini umuyorum, gençlerimizi ve çocuklarımızı bilimsel ve spor faaliyetleri ile ne kadar meşgul edebilirsek başarı oranlarının artacağına inanıyorum. Çocuklarımızın akademik eğitimlerinin yanında sosyal ve sportif faaliyetlere de katılım sağlamaları kişisel gelişimlerine katkı sağlayacaktır.
Böylesine önemli bir sosyal sorumluluk projesini hazırlayarak hayata geçiren başta İl Emniyet Müdürlüğü olmak üzere, diğer proje ortağı kurumlarımıza ve emeği geçenlere teşekkür eder, İlimiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Vali Mehmet Alpaslan Işık konuşmasının ardından katılımcı çocuklara boyama kitabı hediye etti.