Kentteki bir restoranda düzenlenen toplantıda iftarların açılmasının ardından aday tanıtımına geçildi. 
Büyük Birlik Partisi (BBP) Karaman İl Başkanlığının 3 milletvekili adayı sırasıyla söz olarak kendilerini basın mensuplarına tanıttılar. 
Büyük Birlik Partisinin (BBP) 1. sıra milletvekili adayı Mesut Soyfidan, yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi;
“19 Mayıs 1981 yılında Karaman ilinde doğdum. 3 çocuk babasıyım Karaman ilinde ikamet ediyorum. 2000/2001 yıllarında 18 ay askerliğimi Şırnak/Çakırsöğütte yaptım.
Siyasete AK Parti’de gençlik kollarında başladım. Sırasıyla il gençlik kolları başkanlığı, merkez ilçe, il başkan yardımcılığı, 3 yıl il teşkilat başkanlığı, il eğitimciliği siyaset akademisi koordinetörlüğü, siyaset akademisi birinciliği aldım.
Cumhurbaşkanlığı halk oylaması, referandum, 4 genel şeçim 3 yerel seçimde il SKM başkanlığında görev yaptım. 2018 yılında AK Partiden milletvekili aday adayı oldum.
6 yıl boyunca iki ayrı okulda okul aile birliği başkanlığı yaptım. 2002 yılından 2006 yılına kadar aile şirketinde çalıştım.
2007 yılında kendi işimi kurdum. 2008-2009-2010 yıllarında vergi rekortmenleri listesine girdim. Yaklaşık 15 yıldır kamu işçisi olarak devlet su işlerinde çalışmaktayım. Kurumda sendika temsilcisiyim.
İşçi sendikaları temsilcisiyim. Emekçiyim ve emekçinin yanındayım. Karaman Futbol Kulübü yönetim kurulu üyesi, ziraat odası üyesi, ticaret ve sanayi odası üyesi olarak birçok sivil toplum kuruluşunda görev yapıyorum. Lisanslı taekwondo dalında sporcuyum. Muhasebe ve vergi uygulamaları, adalet, uluslararası ticaret ve lojistik lisans, sağlık yönetimi lisans, kamu yönetimi lisans bölümüü Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünden yüksek lisansımı tamamladım.
1919-1921 yıllarında vatanımızı koruyan garp cephesi 2. bölük komutanı istiklal madalyası sahibi yüzbaşı ferit efendinin öz torunuyum. Çiftçi bir ailenin 5 çocuğundan en küçüğüyüm. Biz siyaseti namuslu dürüst yapıyoruz herkesten de dürüst siyaset yapmasını bekliyoruz. Siyasetçi, vatanına milletine hizmet için gelmeli. Siyaseti de siyasetçiler yapmalı. Nasıl diploması olamayan birisine sahte doktor sahte avukat deniyorsa siyaseti bilmeyen ehil olmayanlarda sahte siyasetçidir.
Seçim sürecine girinceye kadar sahada olmayanlar kibrinden burnunun ucunu göremeyenlerin bugün el etek öpmesi herkes tarafından komik karşılanan bir durumdur. Ama bizim işimiz kendimizi vatandaşlarımıza anlatmak, ilimiz adına neler yapabiliriz gençliğimizi nasıl faydalı hale getiririz bunun için çabalamaktır.
Ben kendimi hem 20 yıllık fiziki siyaset yaptım eğitimimi siyaset bilimi yüksek lisansını tamamlamış aynı zamanda Karaman’da Türkiye’nin en büyük işçi sendikalarının temsilcisiyim.
Karaman’ın 5 ilçesinin belde ve köyleri dahil merkezde ise 2 belde 93 köyü 57 mahallenin bütün buraların her türlü sorunlarını bilen ve çözecek olan biriyim.
Karaman’da doğmuş, Karaman’da yaşamış, karamanda çalışıp karamanda doyan halkın içinden biriyim. 14 Mayıs seçimlerinde kendi logomuzla kendi adayımızla seçimlere gireceğiz. Yüksek Seçim Kurulunun da açıkladığı gibi baraj sorunumuz yoktur. Muhsince duruşumuzu bozmayacağız. Firavuna karşı durmak yetmez Musa’nında yanında olmak lazım.”
Toplantı konuşmaların ardından tamamlandı.