60. yılını kutlamak üzere düzenlenen yemek daveti için bir araya gelen BİFA çalışanları, Necati Babaoğlu ve ailesi tarafından organizasyonun gerçekleştiği Grand Karaman otelin kapısında karşılandı. 

26 Mart tarihinde gerçekleşen, günün anlam ve önemini ifade eden açılış konuşmalarıyla başlayan organizasyonda, ilk olarak Bifa Yönetim Kurulu Başkanı Necati Babaoğlu konuşmasını yapmak üzere sahneye davet edildi. BİFA’yı 60. yılına taşıyan çalışanlarıyla bir arada olduğu için mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Babaoğlu; “Bizleri bugünlere taşıyan güç, özverili çalışanlarımızın yani sizlerin mutluluğunu hissetmektir.” diyerek ekibine duyduğu güveni ve sevgiyi güçlü bir dille ifade etti.

 “Sonsuz sorumluluk anlayışıyla çalışacağız.”

Daha çok üreten ve ülkeye katma değer yaratan yenilikleri sunmak amacıyla BİFA’nın kurucusu merhum Yılmaz Babaoğlu’nu anarak sözlerine devam eden Necati Babaoğlu, onun miras bıraktığı sonsuz sorumluluk anlayışıyla çalışmaya devam edeceklerini aktardı. Babaoğlu, birlikteliklerini her yıl taçlandırmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyerek 60. Yılın herkese hayırlı olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı. 

“BİFA’nın topluma fayda sağlayacak tüm sorumluluklarının bilincindeyiz”

Ardından konuşmalarını yapmak üzere sahneye davet edilen BİFA Yönetim Kurulu Üyesi Nazlı Babaoğlu, BİFA ailesinin bir üyesi olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirirken, elde edilen başarının ekip arkadaşlarının enerjisi ve emeğiyle gerçekleştiğini sözlerine ekledi. Nazlı Babaoğlu konuşmasında 60 yıllık geçmişiyle BİFA’nın topluma fayda sağlayacak tüm sorumluluklarının bilincinde olduklarını ve bu bilinçle büyümeye devam edeceklerini de aktardı. 

Düzenlenen organizasyonda ayrıca, uzun yıllardır BİFA çalışanı olan; Latif Yıldız, Özgür Dinç, Adil Gemicioğlu ve Mehmet Çataltepe de hizmet verdikleri kurumun kültürüne duydukları bağlılığa ilişkin duygu ve düşüncelerini aktardılar. 

Organizasyonda mikrofon uzatılan herkesin özellikle BİFA’nın en temel değerlerinden biri olan Yılmaz Babaoğlu’nu anmaları dikkat çekti. Konuşmaların ardından davetlilerle birlikte yemeğe geçildi. Ardından Necati Babaoğlu tarafından 60. Yıl pastasının kesildiği unutulmaz gecede tüm davetliler, Sanatçı Arzu Akdaş’ın şarkılarıyla eğlendi.

bifa