Milliyetçi Hareket Partisi Karaman İl Başkanı Mahmut Ünüvar, Kurban Bayramı nedeniyle bir tebrik mesajı yayımladı. Kurbanın, Allah’a manen yaklaşmaya, şükretmeye ve rızasını kazanmaya vesile olan bir ibadet olduğunu belirten Başkan Ünüvar, ‘’Kurban Allah yolunda fedakârlığın ve sadakatin sembolü, yüce dinimiz İslam’ın da şiarıdır. Bir samimiyet ve teslimiyet göstergesi olan kurban, Peygamber efendimizin uygulamasına tabi olmaktır’’ dedi. Kurban ibadetinde derin bir kulluk bilinci olduğuna dikkat çeken Başkan Ünüvar mesajında;

‘’Kurbanla mümin kişinin olgunlaşması amaçlanırken, paylaşarak toplumla yakınlaşması ve yakınlaştıklarına da kardeş olduğunu hissettirmesi açısından da için önemli bir fırsattır. Ayrıca dargınlıkların küslüğe dönüşmesi ve gönüller arasına mesafelerin koyulması da bayramla engellenir. Bayram birliğimizi, dirliğimizi pekiştirmek adına kucaklaşmamız için vesiledir ancak, salgın nedeniyle alınan kararları da unutmamalıyız. Ramazan Bayramı sonrası ilimizdeki vaka artışını hatırımızda tutmalı, aynı hataları tekrar etmemeliyiz. Bir sonraki bayramı; gönüllerin bayram yerine döndüğü, hasretlerin son bulduğu ve büyüklerin saygı-küçüklerin sevgiyle kucaklandığı bir bayram olarak geçirmek istiyorsak, bugünü hassas geçirmeliyiz.

Unutmayalım ki, kuralların dışına çıktığımız her gün bir sonraki bayramımızı, kaynaşmamızı ve kucaklaşmamızı kurban veririz. Her günümüzün bayram olması ve her anımızın sağlık-selametle perçinlenmesi dileği ile tüm hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı kutlarım. Hemşerilerime huzur ve mutluluk diliyor, güzel bir bayram geçirmelerini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum’’ sözlerine yer verdi. İki bayram sevincini bir arada yaşadıklarını söyleyen Ünüvar mesajında ayrıca; ‘’Kurban Bayramı arifesinde aldığımız Karaman Belediyespor kulübümüzün 3. Lige çıktığı haberi, iki bayram sevincini bir arada yaşamamıza neden oldu. Bu vesileyle başkan, yönetici ve oyuncularımızı gönülden tebrik ediyor, 3. Lig yolculuğunda başarılar diliyorum’’ diye belirtti.