Karaman’a son 20 yılda yaklaşık 40 Milyar TL Toplam yatırım ve destek sağlandığı ifade edilen raporda hangi alanlara ne kadar yatırım yapıldığı detaylı olarak verildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Şehir medeniyettir” diyerek çıktığımız yolda şehirlerimizi büyütmek ve geliştirmek için önemli projelerin altına imzamızı attık. Ulaşım, sağlık, eğitim ve spor başta olmak üzere her alanda ortaya koyduğumuz çalışmalarla şehirlerimizin çehresini değiştirdik.

Bu kapsamda Karaman’da;

Yüksek hızlı tren, yol, kavşak ve alt geçit çalışmalarıyla hem şehir içi hem de şehirlerarası ulaşımda güvenli ve konforlu seyahati tesis ettik.

Eğitim ve araştırma hastanesi, ağız ve diş sağlığı hastanesi ile ilçe devlet hastanelerini açarak şehrimizin sağlık altyapısını güçlendirdik.

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’ni açtık ve her kademede inşa ettiğimiz okullarla eğitim öğretimde niteliği artırdık.

Çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzu, gençlik merkezi, millet bahçesi ile bilim ve sanat merkezi gibi projeleri hemşehrilerimizin hizmetine açarak şehrimizin sportif, sosyal ve kültürel faaliyet alanlarını zenginleştirdik.

TOKİ konutlarını yaptık ve öğrenci yurtlarını hizmete açarak öğrencilerimize daha rahat ve güvenilir bir konaklama imkânı sunduk.

Kamu binalarını yenileyerek hemşehrilerimizin kamu hizmetinden daha nitelikli ve pratik bir şekilde faydalanmasını sağladık.

Türkiye Yüzyılı’nda da Karaman’ı, inşa ettiğimiz projeler ve sunduğumuz hizmetlerle büyütmeyi ve geliştirmeyi sürdüreceğiz. Doğru zaman doğru adam, doğrusu AK Parti!"

KARAMAN RAPORUNU OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

KISA FİLMİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN