AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan,  Kadir Gecesi  nedeniyle yaptığı basın açıklamasında;

"Kadir Gecesi tüm müminlerin kalplerinin, gönüllerinin coştuğu, camilerimizin dolup taştığı, yaratana açılan ellerin boş dönmediği, tövbelerin, duaların kabul edildiği mübarek bir gecedir.”

Bilindiği gibi 31 Mayıs Cuma gününü 1 Haziran Cumartesi gününe bağlayan gece mübarek Kadir Gecesidir. Kadir Gecesi tüm ömürlük günahların kefareti, kurtuluşumuzun vesilesi mübarek bir gecedir. Kadir Gecesinin bir çok faziletleri vardır, İslam'ın ilk emri 'oku-ikra' diye başlayan ilk ayet Kadir Gecesinde nazil olmuştur. O gece bir selamdır, huzurdur. Peygamber efendimiz bunun için müminleri geceyi ihya etmeye teşvik ederek; 'Kim Kadir Gecesini imanlı bir gönülle sevabını yalnız Allah'tan umarak değerlendirir ve ihya ederse geçmiş günahları af ve mağfiret olunur" buyurmuştur.

Kadir Gecesinin önemine değinen Çağlayan, "Mükafatların sınırsız olarak verildiği Kadir Gecesi, kendimize dönerek yaşadıklarımızı muhasebe etme gecesidir. Aramızdaki sevgi, dayanışma  ve barış ortamlarını daha da çoğaltarak hepimizi kucaklaması için bu yolda yeni adımlar atma zamanıdır. Çünkü bu gece tüm müminlerin kalplerinin, gönüllerinin coştuğu, camilerimizin dolup taştığı, yaratana açılan ellerin boş dönmediği, tövbelerin duaların kabul edildiği müstesna bir gecedir. Bu vesile ile Tüm Karamanlı hemşerilerimizin Kadir Gecesini tebrik ediyor, hakkımızda maddi ve manevi her türlü hayırlara vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum" şeklinde konuştu. 

 

AK Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Ali Bozkurt, Kadir Gecesi vesilesi ile ilgili yayınladığı mesajında; 


Kur´an-ı Kerim´ in inmeye başladığı Kadir Gecesi´ni bir kez daha idrak edeceğiz. İçerisinde pek çok hayır ve bereketi barındıran, evveli rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennemden kurtuluş olan iyilik ve cömertliğin hissedildiği Ramazan ayı, bizlere son hediyesi olan Kadir gecesini bırakarak veda etmektedir.


Kadir Gecesi, tüm insanlığın kadrini yücelten bir gecedir. Zira Rabbimiz bu gecede gönderdiği Kur´an-ı Kerim ile insanlığı muhatap almış, son ve mükemmel din olan İslam ile insanlığı şereflendirmiştir.İnsan olarak Rabbimiz katında değer bulmamızın yolu, insanlık olarak birbirimizin kadrini ve kıymetini bilmekten geçmektedir. Kadir Gecesi, Kur´an´la, Kur´an´ın getirdiği adaletle, merhametle, hikmetle ve selametle kıymet bulunacak bir ihya gecesidir.

Bu vesileyle yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını temenni ediyor, bu gecenin, ülkemizin, İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Rabbim´ den niyaz ediyor, tüm islam alemi ve Karamanlı hemşehrilerimizin Kadir Gecesi hayırlı mübarek olsun diyorum.