Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı sürüyor.

MSB: 1 ASKER ŞEHİT OLDU, 8 YARALI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "15 Ekim 2019 tarihinde Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi neticesinde 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 8 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

15 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Açıklamada, ateş açılan bölgedeki hedeflerin tespit edildiği bildirilerek, "Bölgede hedefler anında karşılık verilmiş ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir" denildi.

MARDİN'DE 2 SİVİL ŞEHİT, 12 YARALI

Mardin'in Kızıltepe ilçesine YPG'li teröristlerce yapılan havanlı saldırıda 2 sivil şehit olmuş, 12 kişi de yaralanmıştı.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 600'Ü AŞTI

Öte yandan, 7'inci gününe girilen Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 600'ü aştı.