15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Vali Mehmet Alpaslan Işık, 15 Temmuz Şehidi Muhammed Yalçın’ın Kâzımkarabekir İlçesindeki ailesini ve kabrini ziyaret etti.
 
Vali Işık, evlatlarını vatan uğruna şehit veren baba Selahattin ve anne Safa Yalçın ailesine başsağlığı dileklerinde bulunarak Allah’tan rahmet diledi. Şehidin baba ocağındaki anma programı, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından Şehitlik ziyareti ile devam etti.
 
Kâzımkarabekir İlçe Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve dualarla devam eden program, Vali Mehmet Alpaslan Işık ve beraberindekiler tarafından Şehit Yalçın’ın kabrine karanfil bırakmasıyla sona erdi. 
 
Kâzımkarabekir İlçesinde düzenlenen 15 Temmuz Şehidi Muhammed Yalçın’ın ailesi ve kabri ziyaretlerine; Vali Mehmet Alpaslan Işık, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Kâzımkarabekir Kaymakam Vekili Yasin Şahin,  İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Jandarma Komutanı İsmail Şahin, İl Genel Meclis Başkanı Adem Kapar, AK Parti İl Başkanı Av. Abidin Çağlayan Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu, il ve ilçe protokol üyeleri, Şehit Muhammed Yalçın’ın ailesi, gaziler ve vatandaşlar katıldı.